VISI pomaga trudnym wyzwaniom inżynierii.

Najwyższa jakość na każdym etapie produkcji.


Alpha Precision swoimi działaniami przesunął granice tego, co było do tej pory niemożliwe w inżynierii precyzyjnej i to wszystko dzięki najnowszemu oprogramowaniu jakim jest VISI. Rozwój pomógł firmie przetrwać recesję, dając przewagę konkurencyjną na rynku wymagającym przede wszystkim najwyższej jakości.

„Opracowana przez nas technologia promuje bardzo zautomatyzowane procesy, oznacza to, że nasi pracownicy musieli wykazać się odpowiednimi umiejętnościami, aby móc w pełni wykorzystać oprogramowanie VISI”.

Brendan Feely, Dyrektor Alpha Precision

Alpha Precision, z siedzibą w Tubbercurry w hrabstwie Sligo, posiada i obsługuje wszystkie moduły dostępne w VISI.

Inżynier Alpha Precision używający Visi

„Kilka lat temu Irlandia doświadczyła masowego wyjazdu narzędziowców, wyjeżdżali oni na kontrakty za granicę, szczególnie do Chin. Zbiegło się to z dynamicznym rozwojem specjalistycznego oprogramowania — VISI CAD/CAM dla przemysłu zajmującego się produkcją form i matryc. Nawet firmy, które nie znały obsługi komputera, inwestowały w technologię, aby przetrwać. Oprogramowanie miało ogromny wpływ na branżę narzędziową, dało nam przewagę konkurencyjną i pozwoliło przetrwać trudny okres”.

Alpha Precision to teraz firma, której usługi charakteryzuje „najwyższa jakość na każdym etapie produkcji”. „Technologia, którą wdrożyliśmy, obsługuje najbardziej zautomatyzowane procesy, co oznacza, że ​​nasi pracownicy potrzebują najwyższych kwalifikacji i umiejętności, aby w pełni wykorzystać oprogramowanie VISI”.

Brendan Feely, dyrektor Alpha Precision opisuje VISI jako spoiwo dla całego środowiska narzędziowego. „Posiadamy wiele różnych maszyn wykonujących różne prace, więc nasi operatorzy mają odmienne umiejętności. Oprogramowanie poprzez swoją funkcjonalność dostosowuje się do każdego obszaru naszej produkcji, takiego jak projektowanie, frezowanie, obróbka elektroerozyjna metodą elektroiskrową i drutową itd. Operatorzy są szkoleni w zakresie jednego konkretnego modułu VISI”.

Brendan porównuje narzędziownię do grupy ludzi z różnych krajów, w których żaden nie mówi innym językiem niż jego własny. „Jeden język to projektowanie; kolejny obejmuje analizę Flow, a jeszcze kolejny obróbkę elektroerozyjną. VISI to wspólny język, który łączy wszystkie te procesy, zapewniając płynny przepływ z jednej dyscypliny do drugiej”.

Firma zatrudnia 16 pracowników i produkuje średnio około 40 narzędzi rocznie o wymiarach od 100 mm x 100 mm x 100 mm do 600 mm x 1 metr, głównie dla sektora motoryzacyjnego, medycznego, opakowań i elektronicznego.

Współpracując ze swoimi klientami od początkowej koncepcji, aż do końcowej produkcji. Doświadczony zespół projektantów wykorzystuje VISI do projektowania złożonych form… takich jak formy wielogniazdowe dla jednego z wielu klientów z branży medycznej; i wtrysk dwukomponentowy, który obejmuje obtryskiwanie. „Chociaż wtrysk dwukomponentowy angażuje drugi materiał i proces, przy pomocy VISI wszystko jest proste i wydajne”.

Dzięki VISI firma może realizować obróbkę frezarską z dużymi prędkościami na centrach obróbczych Röder oraz F3 i F5 Makino, wyzwania stawiane przez wymagający przemysł medyczny stają się łatwe do pokonania.

Zainwestowanie w dodatkowe moduły VISI, w tym Modelowanie, Analiza, FlowMouldProgress, Elektroda oraz Wire, a także frezowania 2D, frezowania 3D, pozwoliło na wykorzystanie oprogramowania na każdym etapie procesu produkcyjnego, począwszy od zapewnienia dokładnej wyceny dla klienta, a kończąc na finalnym produkcie.


O firmie
Nazwa: Alpha Precision
Biznes: Narzędziownia, specjalistyczna obróbka skrawaniem
Strona int.: https://alphaprecision.ie

Kluczowe korzyści:

  • Bardziej zautomatyzowany i połączony proces projektowania i produkcji.
  • Szybka i dokładna obróbka frezarką.
  • Zapewnienie klientowi dokładnej wyceny.