visi frezowanie 2.5d

Frezowanie 2.5D w VISI: Wydajność i Precyzja w Obróbce – Webinar

underline

Frezowanie 2.5D w VISI to wysoce efektywny proces obróbki, który umożliwia tworzenie płaskich lub lekko pochylonych powierzchni na częściach przy użyciu frezarki CNC.

Frezowanie 2.5D w VISI to wysoce efektywny proces obróbki, który umożliwia tworzenie płaskich lub lekko pochylonych powierzchni na częściach przy użyciu frezarki CNC.

Ten rodzaj frezowania jest idealny do produkcji elementów, które nie wymagają skomplikowanych kształtów trójwymiarowych, ale posiadają zagłębienia, rowki, otwory i inne cechy 2D.

Kluczowe Kroki w Frezowaniu 2.5D z VISI:

Przygotowanie Modelu 2.5D:

Przed przystąpieniem do frezowania, należy przygotować odpowiedni model 2.5D w VISI, który zawiera informacje o płaskich i lekko pochylonych obszarach obrabianego przedmiotu.

Wybór Optymalnego Narzędzia:

Dokonaj wyboru odpowiedniego narzędzia frezarskiego, uwzględniając rodzaj materiału i wymagane parametry frezowania 2.5D.

Definiowanie Ścieżek Narzędzia:

Określ ścieżki narzędzia, które obejmują obszar obróbki. VISI pozwala na precyzyjne zdefiniowanie płaskich ścieżek, kieszeni czy rowków na obrabianej powierzchni.

Konfiguracja Ustawień Frezowania 2.5D:

Skonfiguruj ustawienia frezowania, takie jak głębokość cięcia, prędkość posuwu oraz strategie frezowania 2.5D, które obejmują frezowanie w płaskich obszarach oraz frezowanie wzdłuż pochylonych powierzchni.

Symulacja i Weryfikacja:

Przed uruchomieniem procesu frezowania, skorzystaj z funkcji wizualizacji w VISI do dokładnej symulacji obróbki. Upewnij się, że narzędzie nie koliduje z obrabianą częścią, a wszystkie ścieżki są poprawnie zdefiniowane.

Frezowanie w Maszynie CNC:

Po udanej weryfikacji, przesyłaj gotowy program frezowania 2.5D do maszyny CNC i rozpocznij proces obróbki. Pamiętaj o odpowiedniej konfiguracji maszyny oraz stabilnym mocowaniu części dla uniknięcia wibracji podczas frezowania.

Kontrola Jakości Obróbki:

Po zakończeniu frezowania, dokładnie sprawdź jakość wykończenia i wymiary obrabianej części, aby zapewnić, że spełniają one oczekiwania projektowe.

Frezowanie 2.5D w VISI to nie tylko proces, to również sztuka osiągania precyzyjnych i jakościowych rezultatów w obróbce płaskich powierzchni. Zastosowanie tej technologii przekłada się na wydajność i precyzję, co jest kluczowe w dzisiejszym wymagającym świecie przemysłowym.