VISI produkuje formy wtryskowe.

Oprogramowanie optymalizuje przepływ pracy dla specjalistów od gorących kanałów i wtrysku.


Specjaliści od gorących kanałów i wtrysku w branży form i matryc korzystają z oprogramowania VISI CAD/CAM do optymalizacji przepływu pracy, jest to najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla ich specjalistycznych wymagań.

„Systemu używamy do analizy, czy jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom przed fazą produkcji oraz do formułowania ofert dla klientów. Dzięki unikalnemu interfejsowi systemu VISI informacje są lepiej zorganizowane, a błędy zminimalizowane rozpoczynając od procesu projektowania, a kończąc na fazie obróbki, to wszystko dzięki unikalnemu interfejsowi VISI”.

Sergio Pozzan, założyciel i właściciel
Systemu używamy do analizy, czy jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom przed fazą produkcji oraz do formułowania ofert dla klientów

Moduły VISI są integralną częścią procesu produkcji, VISI Modelowanie służy do projektowania, VISI Flow do symulacji przepływu wtrysku, a VISI Obróbka do programowania złożonych cykli. Firma z siedzibą w Turynie specjalizuje się w projektowaniu systemów gorąco kanałowych o średnicy od 8 mm do 2300 mm i systemów filtrujących do tworzyw termoplastycznych. Oprócz wtryskiwaczy firma produkuje również jednostki kontrolne i dysze filtrujące do poprawy sposobu uplastyczniania tworzywa i do oczyszczania go z materiałów żelaznych i nieżelaznych.

„Założyłem Injection Point w 2001 roku, po długim stażu pracy jako kierownik projektu, kierownik produkcji i kierownik ds. Jakości. Zdobyte doświadczenie mogłem zastosować do projektowania i budowy systemów gorąco kanałowych, a także systemów filtrujących do tworzyw termoplastycznych. Korzystając z VISI, mogę oferować produkt przetestowany pod każdym względem, który może być używany z najnowocześniejszymi tworzywami sztucznymi, dzięki czemu mogę spełnić wszystkie wymagania dotyczące jakości produktu”.

Klienci, to głównie producenci form z różnych sektorów produkcyjnych, w tym z sektora medycznego i motoryzacyjnego.

„Nasze systemy gorąco kanałowe i wtryskiwacze są używane w produkcji bardzo niewielkich detali dla przemysłu medycznego, a także przy produkcji dużych elementów takich jak zderzaki samochodowe”.

Elastyczność produkcji oznacza przede wszystkim posiadanie dużej wiedzy na temat różnorodnych potrzeb klientów oraz szczegółów dotyczących wymagań, co do form.

„Musimy znać typ prasy, która będzie używana, specyfikację techniczną drukowanej części — taką jak materiał i waga oraz wszelkie ograniczenia konstrukcyjne”.

Proste w obsłudze, intuicyjne i niezawodne oprogramowanie.

Wszystkie produkty są projektowane i obrabiane przy użyciu VISI. Zdecydowali się na rozpoczęcie przygody z tym systemem, ponieważ jest to oprogramowanie, które najbardziej odpowiada ich wymaganiom – „Proste, intuicyjne i przede wszystkim niezawodne”. Pierwszym rozwiązaniem, w które zainwestowali była licencja na VISI modelowania, z której korzystają na etapie projektowania. Drugą inwestycją był moduł VISI Machining CAM do programowania złożonych cykli dla dwóch centr obróbczych CNC — Mikron VCE1250 ze sterowaniem Haas Fanuc oraz Bridgeport VMC 1000 XP2 ze sterowaniem Heidenhain.

„Niedawno VISI Flow do symulacji przepływu wtrysku uzupełniło posiadany przez nas pakiet modułów systemu VISI. Używamy VISI Flow do wszystkich naszych wewnętrznych symulacji, a także do oferowania dodatkowej usługi każdemu klientowi, który tego potrzebuje”.

Działając z siedmioma pracownikami w zakładzie o powierzchni 800 metrów kwadratowych, firma współpracuje z partnerami, w celu rozszerzenia swojego rynku na dużą część Europy, Stany Zjednoczone, Meksyk, Indie i Chiny. Eksport stanowi obecnie około 30 procent ich całkowitych przychodów.

„Pomimo kryzysu, który w ostatnich latach dotknął naszą branżę na całym świecie, z pomocą VISI nasze produkty są zawsze najwyższej jakości, co oznacza, że klienci nadal mają do nas pełne zaufanie, a my pozostajemy konkurencyjni”.


O firmie
Nazwa: Injection Point S.R.L
Biznes: Gorące kanały i wtrysk
Strona int.: www.injectionpoint.com

Kluczowe korzyści:

  • Lepsza organizacja przepływu informacji, zminimalizowanie błędów podczas przejścia od fazy projektowania do obróbki.
  • Proste w obsłudze, intuicyjne i niezawodne oprogramowanie.
  • Wykorzystanie VISI Flow do wszystkich symulacji wewnętrznych i oferowanie go jako dodatkowej usługi klientom.