Hexagon ogłasza inicjatywę 100% EV (Electric Vehicle).

Dział Manufacturing Intelligence firmy Hexagon uruchomił 100% EV, strategiczną inicjatywę mającą na celu wspieranie innowacji w eMobilności. Po tym, jak siedemdziesiąt trzy kraje ogłosiły cele w zakresie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 r., Przemysł motoryzacyjny musi teraz zarówno spełnić ambicje legislacyjne, jak i opracować zwycięskie modele. Inicjatywa Hexagon ma na celu umożliwienie szybkich wdrożeń innowacji w kierunku nowych klas pojazdów, które ograniczą spalanie i przezwyciężą obawy klientów dotyczące wydajności i poniesionych kosztów.

Technologie konstrukcyjne, inżynieryjne i produkcyjne firmy Hexagon są wykorzystywane przez liderów branży, takich jak Volkswagen i Bosch, i dotyczą ponad 75% produkowanych obecnie pojazdów, od optymalizacji wydajności projektowania i produkcji nowego układu napędowego do pojazdów elektrycznych (EV), po kontrolę jakości nowych zwiększających zasięg akumulatorów. Poprzez 100%EV, Hexagon koncentruje swoje technologie i doświadczenie, aby pomóc producentom zintegrować te procesy i przyspieszyć globalne przejście na pojazdy elektryczne.

Oczekuje się, że pojazdy elektryczne będą stanowić jedną trzecią rynku motoryzacyjnego do 2025 r. Jednak klienci nadal są zaniepokojeni ich zasięgiem i potrzebują istotnych powodów, aby decydować się na zakup po obecnych cenach. Taka sytuacja kreuje nowe oczekiwania w zakresie doświadczeń użytkownika i innowacji w samochodach. W odpowiedzi producenci samochodów planują wypuścić do 2025 r. 400 nowych modeli akumulatorowych pojazdów elektrycznych (BEV), co wiąże się z wymaganiami wytwórców, którzy potrzebują wydajnych sposobów opracowywania platform i modeli pojazdów elektrycznych, ale bez wygórowanych kosztów.

Takie zmiany są bezprecedensowe i inicjują potrzebę tworzenia w oparciu o współczesne procesy projektowe i inżynieryjne, które są uwieńczeniem 100-letniego postępu w branży motoryzacyjnej, oraz efektem stosowania nowych podejść, kompatybilnych z liniami produkcyjnymi. Procesów, które umożliwią współpracę z dostawcami i są w stanie zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo nowych pojazdów w wyznaczonych ramach czasowych.

Paolo Guglielmini, prezes działu Manufacturing Intelligence w Hexagon, powiedział: „Wierzymy, że droga ku czystszej i bardziej zrównoważonej przyszłości w 100%EV może i powinna zostać przyspieszona poprzez innowacje. Przemysł motoryzacyjny stara się dotrzymać trudnych terminów wprowadzenia pojazdów elektrycznych, ale zmaga się ze złożonością wytwarzania nowych pojazdów, na które ma zapotrzebowanie”.

Rozwój pojazdów elektrycznych dopiero się zaczyna. Trwa wyścig o tworzenie lepszych i bardziej dostosowanych modeli, a my chcemy pomóc firmom wyjść poza współczesne praktyki i zdobyć udział w rynku. Uważamy, że tak szybki zwrot można rozwiązać tylko za pomocą inteligentnych technologii produkcyjnych, które wspierają rozwój eMobilności od koncepcji do klienta końcowego, czyli użytkownika, dzięki czemu droga do 100%EV będzie szybsza i bardziej opłacalna”.

Rozwiązania firmy Hexagon w 100%EV pomogą branży motoryzacyjnej sprostać nowym wyzwaniom związanym z pojazdami elektrycznymi. Na przykład optymalizacja wydajności elektrycznych układów napędowych od projektowania mechanicznego i procesów smarowania po precyzyjną obróbkę, optymalizację akustyki pojazdu w celu uniknięcia hałasu silnika, optymalizację produkcji i kontroli jakości w celu wyprodukowania wydajniejszych akumulatorów i silników elektrycznych. Celem jest łączenie fragmentarycznych procesów rozwojowych, łącząc dotychczasowe dyscypliny, aby rozwijać innowacje i umożliwić ich powszechne przyjęcie w wyznaczonych terminach regulacyjnych.


Odkryj nasze podejście do eMobility: