Ramie pomiarowe Hexagonu współpracuje z VISI.

Stworzone przez Hexagon ROMER Absolute Arm to pierwsze na świecie przenośne ramie pomiarowe: posiada enkodery absolutne, dzięki którym jest pierwszym ramieniem pomiarowym nie wymagającym inicjalizacji przed rozpoczęciem pomiarów. Ramię bezpośrednio po włączeniu jest gotowe do pracy. Narzędzie to doskonale współpracuje z oprogramowaniem VISI.

ramie pomiarowe hexagon

Ramie pomiarowe Romer Absolute Arm z powodzeniem stosowane jest gdy zachodzi potrzeba przeprowadzenia kontroli jakości, weryfikacji na maszynie, inżynierii odwrotnej czy modelowania 3D. Narzędzie to jest niezwykle wszechstronne, cechuje je stabilność, lekkość i wysoka wydajność skanerów laserowych co sprawia, iż ROMER Absolute Arm jest wielofunkcyjnym urządzeniem umożliwiającym pomiary 3D, analizy oraz digitalizację.

Romer Absolute Arm umożliwia uchwycenie cyfrowego obrazu 3D danego elementu, a następnie zaimportowanie go do oprogramowania VISI, które pozwala na tworzenie powierzchni bazując na chmurze punktów. Funkcje VISI pozwalają również na swobodną obróbkę wygenerowanych powierzchni oraz zamykanie modelu powierzchniowego do bryły.

Ramie pomiarowe Romer Absolute Arm doskonale uzupełnia oprogramowanie VISI, które umożliwia bezpośrednie pobranie siatki z Romer Absolute Arm, co z kolei pozwala na zastosowanie inżynierii odwrotnej do utworzenia powierzchni. Rozwiązanie to z powodzeniem wykorzystywane jest w procesie produkcji elementów z tworzyw sztucznych, co pozwala przebudować narzędzie, w przypadku gdy pierwotny projekt okaże się wadliwy.