Tłoczniki projektowanie visi

Tłoczniki – Od projektu do produkcji.

underline

Tłoczniki do obróbki blach. Zobacz jak projektujemy tłoczniki i wdrażamy do produkcji.

Tłoczniki do obróbki blach – zobacz jak wdrożyliśmy dzięki oprogramowaniu VISI tłocznik dla firmy P.W. PIN Sebastian Mastalerz. Zapoznaj się z kilkoma informacjami na temat tłoczników, ich projektowaniu oraz sposobie wdrażania do produkcji.

Jednym z działów obróbki plastycznej blach jest tłoczenie. Blacha poddana procesowi obróbki jest poddawana odpowiedniemu naciskowi. W skutek czego zmienia trwale swój pierwotny kształt.

Tłoczniki do obróbki blach są niezbędnym elementem w procesie produkcyjnym wielu przedsiębiorstw. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał, kluczowe jest zaprojektowanie tłocznika oraz jego prawidłowe wdrożenie do produkcji. W tym celu warto zastosować kilka kroków, które pozwolą na osiągnięcie optymalnych rezultatów.

tłoczniki do blach

Tłoczniki – Od projektu do produkcji, etapy wdrażania tłocznika.

Analiza potrzeb – przed przystąpieniem do projektowania tłocznika, należy dokładnie przeanalizować wymagania dotyczące obrabianego elementu. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak grubość blachy, kształt, wymiary czy rodzaj materiału.

Wybór odpowiedniej technologii – na rynku dostępne są różne rodzaje tłoczników, które różnią się między innymi sposobem działania, precyzją czy wydajnością. Dobór odpowiedniego narzędzia jest kluczowy dla osiągnięcia zamierzonych rezultatów.

Projektowanie tłocznika – w tej fazie warto skorzystać z dedykowanego oprogramowania, które pozwoli na precyzyjne zaprojektowanie narzędzia oraz przeprowadzenie symulacji jego działania. Dzięki temu można uniknąć ewentualnych problemów podczas wdrożenia tłocznika do produkcji.

Weryfikacja projektu – przed rozpoczęciem produkcji tłocznika, warto dokładnie sprawdzić jego projekt oraz przeprowadzić testy, które pozwolą na wykrycie ewentualnych błędów czy niedoskonałości.

Produkcja tłocznika – po zatwierdzeniu projektu, można przystąpić do produkcji narzędzia. W tym celu można skorzystać z usług specjalistycznych firm, które dysponują odpowiednim sprzętem oraz wiedzą techniczną.

Wdrożenie tłocznika do produkcji – ostatnim etapem jest instalacja tłocznika na prasie oraz przeprowadzenie próbnych tłoczeń. Dzięki temu można sprawdzić, czy narzędzie spełnia swoje zadanie oraz czy wymaga ewentualnych korekt.


Projekt został wdrożony dla firmy P.W. PIN Sebastian Mastalerz.

Tłoczniki  do blach - projekt w systemie CAD VISI


Moduły VISI wykorzystywane podczas procesu projektowania Tłocznika.

Progress projektowanie tłoczników

Użyty do rozwinięcia elementu blaszanego oraz do zaprojektowania przyrządu.


VISI Progress oprogramowanie dedykowane do projektowania postępowych tłoczników i narzędzi prasy. Pomaga w inteligentnych decyzjach, powoduje zmniejszenie ryzyka błędów i znacznie polepsza zdolność produkcyjną.

Modelowanie CAD

Wykorzystany do symulacji kinematycznej, sprawdzenia działania przyrządu w realistycznych warunkach.


VISI Modelowanie CAD czyli podstawa wszystkich modułów systemu, zapewnia szybkie modelowanie bryłowe i powierzchniowe.

Frezowanie

Moduł wykorzystany do frezowania elementów tłocznika.


Frezowanie CNC w VISI moduł, który stanowi praktyczną aplikację do programowania CNC, począwszy od operacji 2D aż do 4 i 5 osi.

PEPS Wire EDM

Oprogramowanie użyte do wycinania drutowego elementów tłocznika.


Rozpowszechniony system PEPS Wire EDM do wycinania drutowego, specjalnie opracowany do wykonywania form wtryskowych, tłoczników, wytłaczarek i narzędzi do wytłaczania. 


Proces tłoczenia VISI w skrócie

  • Wczytania bryły elementu blaszanego,
  • Rozwinięcie geometrii blaszanej do postaci płaskiej,
  • Zaprojektowanie przyrządu,
  • Symulacja kinematyczna przyrządu,
  • Obróbka – frezowanie oraz wycinanie drutowe.
tłoczniki  do blach - gotowy element powstający w procesie tłoczenia na zimno

Podsumowując: Tłocznik został kompleksowo wykonany w programie VISI, gdzie wszystkie moduły są zintegrowane, nie ma potrzeby projektowania ani kontroli poszczególnych elementów w innych programach.