Tłoczniki progresywne – kompleksowe rozwiązanie.

Tłoczniki progresywne są niezbędnym elementem dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, elektronicznego i urządzeń przemysłowych.

Kluczowe wymagania podczas projektowania tłoczników progresywnych:

 • Optymalizacja kosztów surowców,
 • Optymalizacja czasu projektowania i cyklu produkcyjnego,
 • Zapewnienie właściwej produkcji za każdym razem i zminimalizowanie liczby odpadów i przeróbek,
 • Zapewnienie płynnej realizacji działań produkcyjnych w celu dotrzymania terminu dostawy do klienta końcowego,
 • Zapewnienie jakości gotowego produktu niezależnie od poziomu umiejętności operatorów,
 • Śledzenie zmian w projekcie produktu wprowadzanych przez klienta,
 • Optymalizacja całkowitego kosztu produktu oraz projektu,
 • Szybsza produkcja z uwzględnieniem ograniczeń i możliwości produkcyjnych.

Projektowanie tłoczników wymaga kompleksowego rozwiązania, które stawi czoło wyzwaniom na każdym etapie przepływu pracy, od zapytania do wysyłki. Wykorzystując inteligentne podejście do projektowania i produkcji oparte na produktach VISI, WORKPLAN, NCSIMUL, oprogramowaniu i sprzęcie metrologicznym oraz oprogramowaniu do zarządzania aktywami produkcyjnymi.

Tłoczniki progresywne – przebieg pracy podczas projektowania:

 1. Zapytanie o projekt i import danych,
 2. Badanie części i projekt listwy,
 3. Przewidywanie kompensacji,
 4. Projektowanie narzędzi,
 5. Zarządzanie materiałami i lista części,
 6. Planowanie produkcji i harmonogram,
 7. Programowanie wycinania drutowego,
 8. Programowanie 2.5-5 osi,
 9. Symulacja obróbki,
 10. Produkcja, kontrola i wysyłka,
 11. Fakturowanie.

1. Zapytanie o projekt oraz import danych

Platforma zarządzania projektami produkcyjnymi WORKPLAN zapewnia użytkownikom możliwość zarządzania przepływem pracy, począwszy od zapytania, a kończąc na wysyłce gotowego produktu.

WORKPLAN stwarza możliwości, które pozwalają zachować wszystkie szczegóły związane z zleceniem klienta – dane kontaktowe, adresy dostaw i fakturowania itp. Użytkownicy mogą następnie śledzić postępy, w tym różne szczegóły dotyczące komunikacji w ramach projektu.

Dowiedz się więcej o WORKPLAN


analiza workplan

W przypadku importu danych, rozwiązanie VISI może pracować bezpośrednio z plikami Parasolid, IGES, CATIA, Creo, UG-NX, STEP, SolidWorks, Solid Edge, Inventor, ACIS, DXF, DWG, JT Open, STL oraz VDA. Szeroki zakres translatorów zapewnia użytkownikom możliwość pracy z danymi pochodzącymi od niemal każdego dostawcy. Możliwość pomijania uszkodzonych elementów podczas procesu importu zapewnia platforma, z której można zarządzać najbardziej niespójnymi danymi. Bardzo duże pliki mogą być obsługiwane z łatwością, a firmy pracujące ze złożonymi projektami skorzystają z łatwości, z jaką można manipulować danymi CAD.

Dowiedz się więcej o VISI


2. Badanie części i projektowanie listew

VISI Modelowanie zapewnia solidny i potężny system do hybrydowego modelowania bryłowego i powierzchniowego, który w połączeniu z technologią powierzchniową, analizą modelu oraz projektowaniem 2D, oferuje kompletne rozwiązanie do budowania, edycji lub naprawy złożonych danych 3D.

VISI Progress umożliwia rozwijanie zarówno modeli powierzchniowych, jak i bryłowych przy użyciu wydajnego algorytmu rozwijania opartego na geometrii. Rozwijanie krok po kroku pozwala projektantowi zaplanować każdy etap formowania poprzez dynamiczną regulację kątów zgięcia. Obejmuje ono cechy parametryczne, takie jak żebra i wypustki, wymagane na etapie formowania. Elastyczna edycja pozwala na usunięcie lub dodanie dodatkowych etapów, zapewniając użytkownikowi pełną swobodę eksperymentowania podczas procesu rozwijania.

VISI Blank to zintegrowane rozwiązanie do tworzenia wykrojów 2D ze złożonych modeli 3D. Jest szczególnie przydatny w generowaniu półfabrykatów dla branż takich jak: przemysł blacharski, tłoczniki progresywne, oprzyrządowanie dla pras. VISI Blank korzysta z bezproblemowej integracji z oprogramowaniem do modelowania VISI. Wykorzystuje pliki Parasolid w połączeniu z zastrzeżoną przez firmę technologią modelowania powierzchni oraz projektowania 2D.

projektowanie tłoczników progresywnych

3. Przewidywanie kompensacji

Narzędzie przewidywania sprężynowania wykorzystuje wyjściową część nominalną, dane materiałowe i obliczenia półfabrykatu. Generuje na tej podstawie drugą siatkę z uwzględnieniem korekt sprężynowania. Projektant może następnie użyć narzędzia kompensacji względnej, aby uzyskać morfing na oryginalnym zestawie powierzchni, aby wygenerować skompensowane powierzchnie w celu wytworzenia dokładnej części blaszanej. Zapewnia to duże korzyści dla rynku tłoczników poprzez skrócenie czasu procesu „od projektu do produkcji”. Zmniejsza to także koszty typowego podejścia do rozwiązywania metodą prób i błędów.

analiza sprężynowania modelu w visi

4. Konstrukcja narzędzia

Dostępne funkcje pozwalają skonstruować wymagane elementy płyty wraz z niezbędnymi układami słupów i tulei. Dostęp do parametrów każdej pojedynczej płyty zapewnia szybką i efektywną modyfikację. Zawiera zazwyczaj wszystkie krytyczne dane wymagane do prawidłowej pracy prasy, w tym informacje o skoku prasy, skoku taśmy, wysokości stempla i skoku narzędzia.

VISI Progress obsługuje biblioteki części standardowych od wszystkich wiodących dostawców komponentów.

Dowiedz się więcej o bibliotekach parametrycznych w VISI Progress.


tłoczniki progresywne

5. Zarządzanie materiałami i lista części

WORKPLAN zapewnia wszystkie funkcje niezbędne do zarządzania całym procesem zakupów. Obejmuje wymagania budżetowe dotyczące zakupów, RFQ i zarządzanie zapasami, odbiór zamówień zakupu oraz funkcje sprawdzania i kontroli rozliczeń z dostawcami. W czasie rzeczywistym dostępne są raporty dotyczące stanów magazynowych dla projektów oraz śledzenia pozycji magazynowych w systemie.

WORKPLAN automatyzuje żądanie i zatwierdzanie budżetu dla surowców, komponentów standardowych, komponentów złożonych, wszystkie rezerwacje i dostępność zapasów są sprawdzane w toku. Automatyczny import szczegółowych informacji o zestawieniach materiałów (BOM) z popularnych systemów CAD to oszczędność czasu i pomoc w minimalizacji błędów.

Korzystając z modułu WORKPLAN, producenci mogą zapewnić, że wszystkie wymagane surowce są dostępne na czas, aby dotrzymać terminu dostawy do klienta końcowego. Pomaga to również w optymalizacji kosztów utrzymania zapasów.

Zarządzanie materiałami i lista części

6. Planowanie i harmonogramowanie produkcji

Za pomocą WORKPLAN zaplanujesz zadania na podstawie ustalonych priorytetów i dostępności zasobów. Obsłużysz symulacje przyszłościowe. Skorzystasz z wykresów GANTT, aby zoptymalizować obciążenie pracą, skontrolujesz kamienie milowe i dotrzymywasz terminów.

WORKPLAN zawiera łatwe w użyciu narzędzie graficzne typu „przeciągnij i upuść” do ustalania kolejności tras i tworzenia przepływów pracy. Przepływy te mogą być symulowane przez określony czas, w oparciu o terminy realizacji projektów. Użytkownicy mogą również ustawić różne wewnętrzne terminy realizacji, aby zapewnić lepsze zarządzanie i zapewnić bufor w przepływie pracy. WORKPLAN automatycznie generuje harmonogram planowania obciążenia zasobów, który uwzględnia istniejące dostępne możliwości.

Korzystając z modułów WORKPLAN, można zaplanować różne działania produkcyjne, zoptymalizować zasoby i śledzić postępy w stosunku do planu, aby zapewnić terminową realizację projektu zgodnie z wymaganiami klienta.

Planowanie i harmonogramowanie produkcji

7. Programowanie elektro drążarek drutowych Wire EDM

2 i 4 osiowe operacje obróbki dają użytkownikowi wybór parametrów takich jak kierunek obróbki, automatyczne odsunięcie, promień wyprowadzenia, odległość znacznika, odległość i technologa wyprowadzenia. Każdemu parametrowi towarzyszy bitmapa dając użytkownikowi dodatkowe informacje, jak to wpływa na wynikową ścieżkę narzędzia.

Istnieje możliwość wyboru spośród kilku różnych metod obróbki bez nadzoru. Jeśli maszyna wyposażona jest w automatyczną nawlekarkę drutu, to użytkownicy będą chcieli pracować bez nadzoru jak najdłużej i jak najczęściej. Moduł ten obsługuje szeroką gamę maszyn EDM od wiodących producentów obrabiarek.

Programowanie elektro drążarek drutowych Wire EDM

8. Programowanie w 2,5-5 osiach

Oferuje praktyczne, intuicyjne i łatwe w obsłudze strategie do programowania 2.5D, włączając obróbkę indeksowaną na maszynach 4- i 5-osiowych.  Rozpoznawanie geometrii modelu pozwala na automatyczne wykrycie otworów, gwintów, kieszeni oraz profili wykorzystywanych do tworzenia ścieżek frezowania i cykli wiercenia.

Obróbka 5-osiowa symultaniczna – Moduł ten jest używany do obróbki złożonych detali z głębokimi gniazdami, wysokimi i stromymi ścianami, podcięciami oraz małymi promieniami. Zasadniczo taka geometria wymagałaby zastosowania przedłużek narzędzi lub narzędzi o dużej długości, co zwiększa ryzyko ugięcia, a w rezultacie otrzymania powierzchni o niskiej jakości. Dzięki dojazdom narzędzia pod różnym kątem, użytkownik wykorzystuje krótsze narzędzia o większej sztywności. W rezultacie uzyskuje się stałe obciążenie narzędzia, co zwiększa jego trwałość i umożliwia uzyskanie powierzchni o wysokiej jakość.

Programowanie w 2,5-5 osiach

9. Symulacja obróbki

NCSIMUL zarządza kompletnym procesem obróbki. Jego możliwości pozwalają użytkownikom na pełne opanowanie hali produkcyjnej i obejmują automatyczne przeprogramowanie G-kodu oraz symulację. NCSIMUL wirtualnie buduje rzeczywiste środowisko obróbki, aby wyeliminować błędy, skrócić czas ustawiania, obniżyć koszty produkcji i zwiększyć produktywność hali produkcyjnej.

NCSIMUL Machine to wysokiej klasy oprogramowanie do symulacji CNC służące do weryfikacji G kodu, symulacji maszyny i optymalizacji narzędzi. Wykrywa błędy programowania i wszelkie potencjalne kolizje z tego samego kodu NC, który napędza maszynę CNC.

NCSIMUL Optitool analizuje warunki skrawania, radykalnie redukuje puste przejścia narzędzia, optymalizuje posuwy i pozwala użytkownikom tworzyć lepsze strategie skrawania. Ogólne korzyści to skrócenie czasu cyklu produkcyjnego, usprawnienie operacji obróbki i szybkie opracowanie nowych plików zoptymalizowanych pod kątem G kodu dla przyszłych zastosowań. Moduł ten pozwala użytkownikom na optymalizację długości narzędzi, warunków skrawania i globalne zwiększenie jakości operacji obróbki.

Dowiedz się więcej o NCSIMUL


symulacja obróbki ncsimul

10A. Operacje produkcyjne

Korzystając z funkcji zarządzania czasem w WORKPLAN, użytkownicy mogą zarządzać i śledzić czas poświęcony na wszystkie projekty. Dane można wprowadzać za pomocą ekranów dotykowych, stacji roboczych, czytników kodów kreskowych lub kart czasu pracy. Ta funkcjonalność może również pomóc w śledzeniu i raportowaniu bezproduktywnych zadań, godzin pracy pracowników, czasu poświęconego na poprawianie problemów lub innych kwestii związanych z jakością, nadgodzin, urlopów, świąt i itp.

Moduł Zarządzania czasem WORKPLAN to łatwe w użyciu, kompleksowe narzędzie do zarządzania obecnością i godzinami pracy pracowników oraz śledzenia ich postępów w realizacji zadań.

Korzystając z programu WORKPLAN, użytkownicy mogą śledzić postępy różnych czynności produkcyjnych. W razie potrzeby mogą podejmować działania naprawcze, aby zakończyć je zgodnie z planem. Można również monitorować rzeczywiste koszty produkcji projektu.

Zarządzanie produkcją WORKPLAN

10B. Kontrola i wysyłka

Moduł jakości w WORKPLAN umożliwia oddzielne śledzenia czasu i kosztów związanych z niezgodnościami – kosztów niskiej jakości.

Moduł ten nie tylko stanowi dużą pomoc w uzyskaniu certyfikatów ISO i spełnieniu wymagań norm ISO wymienionych w systemie zarządzania jakością (QMS), ale także pozwala zarządzać dostawcami i zapewnia dostęp do funkcji między funkcyjnych w celu poprawy jakości i spełnienia zasad wewnętrznych.

Kontrola jakości i wysyłka WORKPLAN

12. Fakturowanie

WORKPLAN wystawia faktury i zarządza procesem fakturowania. Dodatkowe moduły oferują wgląd we wpływy i wypływy gotówki na podstawie zaplanowanych płatności. Oferują także tworzenie faktur dla należności i zamówionych materiałów z zobowiązań.

WORKPLAN przeprowadza szczegółową analizę ofert, zadań, czasów, kosztów i innych metryk za pomocą kilku prostych kliknięć myszką, aby usprawnić procesy szacowania i planowania. Umożliwia również porównanie planowanych i rzeczywistych kosztów projektu oraz ich składników.

Fakturowanie w workplan

Płynny, zintegrowany przepływ pracy

Korzystając z rozwiązań – VISI, WORKPLAN, NCSIMUL oraz sprzętu i oprogramowania metrologicznego, klienci projektujący tłoczniki progresywne będą mieli zapewniony płynny, zintegrowany przepływ pracy od etapu zapytania ofertowego aż do wysyłki, dzięki bezproblemowej wymianie danych w postaci plików CAD CAM oraz informacji związanych z projektem, bez żadnych strat.


Integracja między VISI i WORKPLAN umożliwia importowanie zestawień materiałów z VISI Mould bezpośrednio do rozwiązania WORKPLAN. Dzięki czemu WORKPLAN może tworzyć dokładne, konkurencyjne oferty. WORKPLAN konfiguruje model importu w korelacji z plikiem eksportowanym z VISI Mould, automatycznie importując zestawienie materiałów.

Import BOM z VISI odbywa się intuicyjnie w miarę postępu prac projektowych, co umożliwia aktualizację projektu WORKPLAN jednym kliknięciem z poziomu Menedżera zespołów. Dziennik synchronizacji umożliwia śledzenie ewolucji importu i ograniczenie ponownych wpisów, które zawsze stanowią znaczne ryzyko błędu.

Najważniejsze funkcje obejmują:

 • Dostosowane ustawień na podstawie konfiguracji VISI,
 • Import i automatyczna budowa podziału technicznego z plików natywnych VISI w miarę postępu projektu,
 • Dynamiczna synchronizacja za pomocą jednego przycisku,
 • Synchronizacja standardowych komponentów wspólnych z bazami danych,
 • Dziennik synchronizacji,
 • Automatyczne tworzenie procesów produkcyjnych na podstawie słów kluczowych.

Dzięki integracji użytkownicy oszczędzają czas i mogą szybciej reagować na potrzeby klientów, zwłaszcza w zakresie surowców, elementów standardowych i zarządzania zapasami. Projekty i ich koszty mogą być w pełni kontrolowane dzięki importowi kompletnej struktury drzewa zestawień materiałowych.

Integracja pomiędzy wyżej wymienionymi produktami ogranicza ryzyko błędów przy wprowadzaniu danych, gwarantując niezawodność i dokładność, gdy informacje są przekazywane pomiędzy nimi za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Kluczowe korzyści – tłoczniki progresywne:

 • Tłoczniki progresywne mogą być szybciej projektowane z uwzględnieniem ograniczeń i możliwości produkcyjnych,
 • Płynny, zintegrowany przepływ pracy dla łatwości użytkowania oraz szybszego szkolenia,
 • Zoptymalizowane koszty surowców,
 • Lepsze wykorzystanie zasobów sprzętu i operatorów,
 • Optymalizacja całkowitego kosztu produktu i projektu,
 • Lepsza kontrola nad jakością produktu,
 • Szybszy czas wprowadzenia na rynek, zapewniający terminowe dostawy do klienta końcowego.

Tłoczniki progresywne są niezbędnym elementem dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, elektronicznego i urządzeń przemysłowych.