VISI wspiera producentów narzędzi.

Zobacz jak pakiet oprogramowania VISI, pomaga niemieckiemu producentowi narzędzi wdrażać innowacyjne pomysły i redukować koszty produkcji.


Firma Volker Gehlen Werkzeugbau GmbH z siedzibą w Velbert posiada 30 – letnie doświadczenie w dostarczaniu nowatorskich narzędzi do tłoczenia i formowania. Świadczy również doradztwo technologiczne oraz prototypowanie. Swoją ofertę kieruje do klientów z całej Europy.

Skuteczne zdobywanie nowych rynków to efekt sukcesywnego rozszerzania zakresu oferowanych produktów i usług na stałym i wysokim poziomie jakości. Jak twierdzi zarząd, istotnym czynnikiem sukcesu przedsiębiorstwa było powierzenie wszelkich operacji odpowiedniemu systemowi CAD/CAM kontrolującemu technologie wytwarzania.

VISI Obróbka 3D

Zdecydowano się na system VISI od Vero Software. Wdrożenie poprzedziła instalacja wersji testowej i przeprowadzone szkolenia. VISI okazał się systemem funkcjonalnym, a jednocześnie tak prostym w obsłudze, że już po kilku dniach znacznie podniósł efektywność pracy.

Obecnie trzech projektantów dysponuje stacjami roboczymi wyposażonymi w VISI ModelowanieVISI Progress – do projektowania układów taśm oraz narzędzi postępowych.

Jak twierdzi Lukas Gehlen, specjalista odpowiedzialny za projektowanie i produkcję:

Połączenie modelowania opartego na jądrze Parasolida z modelowaniem powierzchniowym pozwala nam obsłużyć dowolny typ geometrii. To daje nam elastyczność i przyspiesza pracę”.

Dwie kolejne stacje robocze wyposażone w VISI ModelowanieVISI Obróbka 3D, dostarczają, pogramy NC dla czterech firmowych frezarek Hurco i DMU. Najnowszy dodatek – VISI PEPS Wire wspiera generowanie kodu NC dla trzech maszyn do wycinania drutowego.

Inne moduły programowe zawierają VISI Compass – umożliwiając automatyzację obróbki. Compass automatycznie identyfikuje wszystkie cechy technologiczne modelu, dobiera narzędzia oraz parametry obróbki, po czym generuje odpowiadające im tory narzędzi w postaci kodu NC.

Finalny etap stanowi przeglądarka VISI Viewer, która pozwala weryfikować wzajemne dopasowanie komponentów bez używania dokumentacji papierowej.

Działalność Volker Gehlen Werkzeugbau GmbH oferuje dużo więcej niż tylko dostarczanie wysokiej jakości narzędzi:

Wspieramy naszych klientów od pomysłu – aż do gotowego produktu. VISI odgrywa kluczową rolę już od początku tego procesu. Pomaga przeprowadzić analizę wykonywalności i niezbędne obliczenia, aby potwierdzić, że elementy będą działać poprawnie”.

VISI Compass

Specjaliści przyjmują od klientów gotowe pliki CAD 3D. Dane te obrabiają w VISI, po czym kierują je do drukarki ProJet HD3500 3D. Tam tworzone są w pełni funkcjonalne, utwardzane światłem UV akrylowe elementy testowe. Tak zorganizowane prototypowanie pozwala dostarczać klientom wiele danych odnośnie do planowanej produkcji. Często eliminuje konieczność prowadzenia innych, kosztowych metod doboru parametrów.
Integracja systemów CAD z CAM w VISI była jednym z najważniejszych kamieni milowych w kierunku usprawnienia działalności firmy:

VISI zapewnia nam innowacyjność. Stanowi też skuteczne narzędzie optymalizujące i znacznie redukujące całkowite koszty prowadzonych projektów”.

Volker Gehlen, Dyrektor

Korzyści:

  • Jedno zintegrowane rozwiązanie programowe podnosi innowacyjność i efektywność prowadzonej działalności.
  • Skuteczne narzędzie do edycji plików CAD 3D dostarczanych przez klientów w różnych formatach
  • Bezproblemowa współpraca z maszynami Hurco, DMU i Sodick.
  • Profesjonalna optymalizacja produkcji znacznie redukuje całkowite koszty projektów.

Więcej o firmie: volkergehlen.de