WorkXplore – przeglądarka do wczytywania, analizowania plików 2D i 3D.

Stworzone przez Vero Software narzędzie WorkXplore to kolejny krok w kierunku usprawnienia współpracy wszystkich osób, których dotyczy dany projekt.

WorkXplore to przeglądarka, służąca do wczytywania, analizowania i udostępniania plików 2D i 3D CAD, bez konieczności instalacji systemu CAD.

Narzędzie bezproblemowo obsługuje zarówno pliki VISI, WorkNC jak również wiele innych formatów stworzonych przez Vero Software.

Mocną stroną PortXplore jest szybkość, z jaką ten program importuje i analizuje pliki. Testy wykazały, że zajmuje to zazwyczaj mniej niż połowę czasu w porównaniu z oryginalnymi aplikacjami CAD.

WorkXplore pozwala na natywne otwieranie następujących formatów plików: Catia, NX, Parasolid, SolidWorks, Solid Edge, STEP, IGES i wiele innych.

WorkXplore umożliwia:

  • Wymiarowanie; szeroka gama funkcji pomiarowych wraz z predefiniowanymi trybami wyboru, jak punkty, płaszczyzny czy powierzchnie. Stworzone etykiety są widoczne dla dowolnego ułożenia modelu na ekranie.
  • Adnotacje; wszelkie uwagi, pomysły instrukcje i adnotacje można wprowadzać za pomocą etykiet bezpośrednio do modelu 3D. Redukuje to potrzebę generowania rysunków 2D.
  • Analiza; szeroka gama specjalistycznych narzędzi analitycznych pozwala na diagnostykę, opisywanie czy przygotowanie modeli 3D do produkcji. WorkXplore daje możliwość tworzenia przekrojów i manipulowania płaszczyzną tnącą.
  • Animacje; zestaw podstawowych czynności, jak translacja, obrót bądź prowadzenie elementu po ścieżce można zapisać w formie animacji.
  • Wykrywanie kolizji; WorkXplore daje możliwość dynamicznej kontroli kolizji w czasie rzeczywistym.
  • Dokumentowanie; tworzone w WorkXplore zrzuty ekranu mogą stanowić dokumentację techniczną i arkusze montażowe. To także szereg ilustracji, którymi można łatwo zarządzać i je rozpowszechniać.

Jak twierdzi Massimo Vergerio, Menedżer Produktu:

„Ta odrębna, niewielka aplikacja pozwala konstruktorom przesyłać projekty do współpracowników i podwykonawców bez zastanawiania się, jakimi systemami CAD oni dysponują. Otrzymany za pośrednictwem internetu model 3D można natychmiast wyświetlić i na nim pracować.”

Praca z WorkXplore jest łatwa:

„Prosty w obsłudze interfejs WorkXplore zainteresuje zarówno doświadczonych specjalistów jak i osoby stawiające pierwsze kroki w projektowaniu. Ta uniwersalna przeglądarka umożliwia ponadto wizualizację, analizę i przeglądanie plików z uwzględnieniem nadanych im praw dostępu.” – Massimo Vergerio.